Provozní pokyny

Provozní pokyny

Provozní pokyny solné jeskyně

Při pobytu v solné jeskyni si chráníte pouze obuv jednorázovými návleky.

Dostavte se prosím 5 - 10 minut před zahájením Vaší procedury. Pozdější dodatečné vstupy do jeskyně nejsou možné. V případě nutnosti potřeby či nevolnosti je možno jeskyni okamžitě opustit.

Nedoporučujeme

Do solné jeskyně nedoporučujeme vstup osobám trpícím klaustrofobií (strach z uzavřených prostor), hyperfunkcí štítné žlázy (zvýšená činnost) nebo onkologickým onemocněním bez konzultace s lékařem. Před vstupem není vhodné pití iontových a alkoholických nápojů. U dětí do 1,5 roku není doporučena návštěva solné jeskyně bez konzultace s lékařem. 

Nepovoluje se

Do solné jeskyně není povoleno vstupovat se zapnutým mobilním telefonem, jídlem nebo pitím. Rovněž se nedoporučuje před vstupem použití kosmetických přípravků jako jsou parfémy a deodoranty z důvodu vysoké vlhkosti vzduchu 60 - 75 % a uzavřeného prostoru. Vstup na boso, v ponožkách či v botách je zakázaný. Není dovoleno dotýkat se solných obkladů v interiéru jeskyně a zvláště rodiče prosíme o hlídání svých dětí.

Do Solné jeskyně je vstup zakázán osobám s infekčním onemocněním, akutním TBC a všemi akutními onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou.

Prosíme návštěvníky, aby se v jeskyni chovali potichu, nerušili ostatní hlasitým počínáním či hovorem. Rodiče s dětmi prosíme, aby na své děti dávali obzvláště pozor při hraní na podložkách či pohybu po jeskyni. Solné kameny jsou ostré mohlo by dojít k úrazu nebo by se dětem mohla dostat sůl do úst či očí. 

Vstup dětí ve věku do 15-ti let je možný jen v doprovodu dospělé osoby, která zodpovídá za dodržování popsaných pokynů.