Parní lázeň

Parní lázeň Fulnek

Vlhké teplo v parní koupeli

Parní koupel má prastarou historii, již Řekové ji znali a u Římanů to byla součást lázeňské kultury. I dnes se setkáme s touto formou koupele v její původní podobě pod nejrůznějšími jmény od Turecka po severní Rusko. Není tedy pochyb, že parní koupel je oblíbená. A především zdravá. 

Blahodárné účinky parní lázně

Parní lázeň je příjemná potní lázeň podobná sauně, ale se zcela jiným klimatem. Není tak horká, ale za to je mnohem vlhčí, a přesto se může svými účinky rovnat se saunou. Mnohým vyhovují právě nízké teploty koupele mezi 43°C - 46°C. Relativní vlhkost vzduchu, která je až 100 procent je ideální pro uvolnění. Zvláště zdravá je horká pára při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích, odporuje lepší prokrvení a čistí a oživuje pokožku. Tedy i ten, komu záleží na krásné pokožce, dovede ocenit vlhké teplo parní koupele.

V naší parní lázni si můžete pohovět na vyhřívaných sedačkách a nechat na sebe působit barevnou hvězdnou terapii a relaxační hudbu.

Na rozdíl od finské sauny působí parní lázně na člověka maximální vlhkostí vzduchu při relativně nízké teplotě kolem 40 °C.

Darujte vstup do wellness centra jako dárek. Využijte náš dárkový poukaz.

Máte dotaz? Zavolejte nám +420 721 388 455 nebo napište nainfo@relaxko.cz