Bosu

Cvičení BOSU

Balanční cvičení BOSU ve Fulneku

BOSU je měkká polokoule o průměru 65 centimetrů. Název vznikl ze zkratky anglického výrazu "both sides up", česky tedy "obě strany nahoru". BOSU tedy slouží na principu stupínku a balanční pomůcky. S využitím jednoduchých krokových variací, rozmanitých výskoků a balancí se tak velmi rychle dostanete do tempa. Po celou dobu zábavného cvičení na BOSU navíc automaticky zapojujete hluboko uložené břišní a zádové svaly, které běžným pohybem neposílíte a které jsou zodpovědné za správné držení těla.

Na BOSU výborně posílíte celé tělo, ideální je zejména na posilování břišních svalů. Při klasickém posilování břicha klienty často bolí záda a posílení břišních svalů nemá požadovaný efekt. Při posilování s BOSU k těmto problémům nedochází a břišní svaly se tak posilují mnohem lépe a efektivněji.

BOSU se tak stává ideálním pomůckou pro zdravé hubnutí, zpevnění celého těla, trénink vytrvalosti a celkové kondice. To vše bez zatěžování kloubů, tvrdých dopadů a namáhání kolen.

BOSU je tedy vhodnou variantou také pro ty, kteří nezvládají složité aerobicové kroky a přesto se chtějí vydatně zapotit, pro klienty s bolestmi zad nebo kolen a pro klienty s nadváhou.

H2 Pozitivní účinky cvičení na BOSU ®

Jedním z hlavním cílů cvičení na BOSU® je správné držení těla, tedy prevence bolestí zad a problémů s tím souvisejících:

  • zpevnění svalů celého těla, včetně svalových skupin, které běžným cvičením nelze posílit (centrum těla - hluboké břišní a zádové svaly)
  • zlepšení rovnováhy a stability těla
  • zpevnění šlach a vazů

Máte dotaz? Zavolejte nám +420 721 388 455 nebo napište na info@relaxko.cz