Baňkování, moxování

Baňkování, moxování

Baňkování a moxování mírní bolest pohybového aparátu

Baňkování a moxování jsou velmi staré metody, používané nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.

Baňkování

Baňkováním rozumíme přikládáním skleněných nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku.

Moxování

Moxování se provádí za pomocí pelyňkového doutníku. Baňky i moxa působí fyzikálně, reflexně, ale taky metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny. Účinek baněk lze zesílit tím, že se přikládají na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body.

Baňkami se dá i masírovat

Tuto masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.
Baňky se používají u mnoha chorob a poruch, např. u vysokého krevního tlaku, bolesti zad, ústřelech, různých druzích bolesti hlavy. Léčba má dobré výsledky i při léčení plicních chorob. Touto léčebnou terapií dostaneme z těla veškeré toxiny, které náš organismus vyčerpávají a zatěžují. Aplikace baněk zásadně nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém.

Účinky

  • Uvolnění svalových kontrakcí.
  • Pod baňkami se rozproudí lymfa.
  • Zrychlí se krevní lymfatický systém, což má za následek rychlejší odvod odpadních látek z těla.

Darujte tuto masáž jako dárek. Využijte náš dárkový poukaz.
Máte dotaz? Zavolejte nám +420 721 388 455 nebo napište na info@relaxko.cz