Dornova metoda

Dornova metoda

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob,při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin, vbočené palce, neplodnost, blokace SI zkloubení, posuny obratlů atd.

Breussova masáž

Breussova masáž je součástí Dornovy metody, ale dá se velice dobře použít samostatně k uvolnění zablokované a namožené páteře. K masáži se používá třezalkový olej, který je výborný při léčbě různých úrazů a pohmožděnin, uleví od bolesti, uvoní a zregeneruje svaly, obratle a meziobratlové destičky. Tato masáž je zároveň velmi příjemným zážitkem a relaxací.
Ploténka je vlastně porézní houba a z 90% je složená z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby nebyla vysušená, ale také výživu. Ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.

Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, 
které se touto masáží regenerují.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo. Vmasírovává se za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování, což umožní, že třezalkový olej proniká hlouběji do páteře. Tato masáž se dobře kombinuje s Dornovou metodou.

Darujte tuto masáž jako dárek. Využijte náš dárkový poukaz.
Máte dotaz? Zavolejte nám +420 721 388 455 nebo napište na info@relaxko.cz